
Contractele vizează mai exact executarea lucrărilor de modernizare și reamenajare a unor parcuri și locuri de joacă situate în 34 de amplasamente din sectorul 5 al Capitalei.
Primul contract vizează executarea lucrărilor de modernizare a parcurilor în 18 amplasamente. Valoarea totală estimată a contractului este de 134.325.346 lei. Autoritatea contractantă, Amenajare Edilitară și Salubrizare SA, își rezervă dreptul de a atribui contracte pentru lot 1 și pentru lot 2.
Valoarea estimată pentru lot 1 este de 65.844.596 lei, fără TVA, iar pentru lot 2 este de 68.480.750 lei, fără TVA.
Cel de-al doilea contract ce urmează să fie atribuit vizează executarea lucrărilor de reamenajare şi modernizare parcuri şi locuri de joacă în 16 amplasamente din sectorul 5. Valoarea totală estimată a contractului este de 134.229.213 lei fără TVA.
În acest caz, pot fi depuse oferte pentru maximum două loturi, astfel: pentru lot 1 valoarea estimată a contractului este de 61.747.162, fără TVA, iar pentru lot 2 este de 72.482.051 lei, fără TVA.
Data limită de depunere a ofertelor este 16 august 2019.
Citiți și:
Companii straine, in lupta pentru realizarea a 30 km de autostrada
Cladiri cu pana la 20 etaje, propuse spre construire in Capitala
Pe un teren de peste 6 hectare va fi dezvoltat un ansamblu de case
Citiți revista ARENA Construcțiilor nr. 5/ iul-aug 2019


