Oferte locuri de munca top

Doua turnuri cu 17 si 20 de etaje au primit autorizatie de construire in Bucuresti

A primit autorizația de construire în București un proiect imobiliar prevăzut să cuprindă două clădiri turn, una cu spații de birouri și cealaltă cu locuințe colective. Cele două clădiri vor fi conectate de o clădire pe parter, destinată spațiilor comerciale.

Proiectul va fi dezvoltat pe bd-ul Barbu Văcărescu nr. 164E, de către dezvoltatorul One United Properties. Lucrările de construire vor începe în această toamnă, după cum a anunțat dezvoltatorul, livrarea fiind estimată pentru ultimul trimestru al anului 2021.

Inițial, dezvoltatorii au dorit să obțină un regim de înălțime de 4 Subsoluri + Parter + 25 Etaje. În primăvara acestui an, documentația prevedea edificarea a două turnuri cu regimurile 3 Subsoluri + Parter + 19Etaje + Etaj tehnic și 3 Subsoluri + Parter + 16Etaje + Etaj tehnic.
Acum dezvoltatorul a anunțat public că turnul de birouri va avea regimul de înălțime Parter + 17 Etaje, suprafața închiriabilă fiind de 21 mii mp. Iar, clădirea cu locuințe colective va avea 134 de apartamente, regimul de înălțime fiind Parter+ 20 Etaje. Prin proiect este propus un număr total de 451 de locuri de parcare ”distribuite în cele trei niveluri subterane”, se arată în informarea transmisă de dezvoltator.

Compania de dezvoltări imobiliare One United Properties a fost înființată ca SRL în 2007 de către Victor Căpitanu și Andrei Diaconescu, după care a fost transformată în societate pe acțiuni.

Pentru proiectul din bd Barbu Văcărescu 164E a fost înfiițată în anul 2015 societatea One Verdi Park SRL deținută de One United Properties, Ionuț Dumitrescu și Dan-Gabriel Marchievici.

One United Properties SA are un consiliu de administrație format din Dragoș-Horia Manda – președinte, Victor Căpitanu – membru executiv, Andrei Diaconescu – membru executiv, Adriana-Anca Anton – membru neexecutiv și Ciprian Nicolae – membru neexecutiv. Horia Manda este totodată managing partner al fondului de investiții Axxess Capital.

 

 

 Citiți și:

Varianta ocolitoare a unui oras va costa peste 77 mil euro

Spatii noi de productie si depozitare, de peste 11 mii sc

Ansambluri cu 12 blocuri inalte, in provincie

 

 

 

Citiți revista ARENA Construcțiilor nr. 7/oct 2019


Etichete:
Sus