Oferte locuri de munca top

Clădirea B din Green Court Bucharest, ocupată 18%

Green Court BucharestPrin închirierea de către Adecco România a unui spaţiu de 920 mp în clădirea B a complexului Green Court Bucharest, gradul de ocupare al acestui imobil este de 18%.

Green Court Bucharest este format din trei clădiri de birouri cu o suprafaţă totală de 52.000 mp. Clădirea B va avea 18.000 mp, 12 etaje supraterane şi trei nivele subterane cu 315 locuri de parcare. Finalizarea construcției este programată pentru al doilea trimestru din 2015.

Complexul este realizat de Skanska România, dezvoltator de clădiri ecologice de birouri destinate creării unor medii favorabile creșterii economice și stimulării afacerilor. Compania şi-a început activitatea în România în anul 2011 și face parte din Grupul Skanska, lider mondial în dezvoltare imobiliară și construcții.

Toate proiectele dezvoltate de Skanska România vor  parcurge  procesul de certificare LEED pentru a confirma respectarea principiilor dezvoltării sustenabile, ale eficienței energetice optime și ale asigurării unui mediu de lucru superior .

Skanska Commercial Development Europe dezvoltă cladiri de birouri, proiecte logistice şi comerciale.

Operațiunile Skanska sunt concentrate în marile zone metropolitane din Republica Cehă, Ungaria, România și Polonia. Skanska Commercial Development Europe este împărțită în patru companii locale – Skanska Property Republica Cehă, Skanska Property România, Skanka Property Ungaria și Skanska Property Polonia.

Skanska este una dintre cele mai mari companii de dezvoltare imobiliară şi construcţii din lume, cu expertiză în construcția și dezvoltarea proiectelor comerciale și rezidențiale precum și în parteneriate public-private.

 

Etichete:
Sus